• Interior Design Studio in Los Angeles Musik Kurser
    Daf, Piano, Tonbak, Fiol, Setar och Tar
  • Interior Design Studio in Los Angeles Datakurser
    Windows, Internet, Word, Excel, PowerPoint
    Facebook, E-post
    Photoshop, ...
  • Interior Design Studio in Los Angeles Läroböcker
    Denna bok är skriven av Ashkan Avishan och undervisas i skolor i Sverige och andra länder.

Personal & Lärare

Personal

Siamak Takbiri

Utbildningsansvarig
siamak.takbiri@uciran.com
Siamak Kianarya

Grafik
siamak.kianarya@uciran.com
Alisa Salkic

Lokalvårdare
alisa.salkic@uciran.com


Lärare

J.S Moghadam

Svensk- och engelsklärare
j.s.moghadam@uciran.com
Mohammad Bazargan

Svensk- och filosofilärare
mohammad.bazargan@uciran.com
Marika Sanborn

Svensklärare
marika.sanborn@uciran.com
Khosrow Dashtnavard

Svensk- och datalärare
khosrow.dashtnavard@uciran.com
Roger Lie

Matte- fysik & kemilärare
roger.li@uciran.com


Ideel lärare och personal

Farhang Tavoly

Samhällskunskaplärare
farhang.tavoly@uciran.com
Houshang Talebi

bokförare
hoshang.talebi@uciran.com
Farhang Partovi

Schacklärare
farhang.partovi@uciran.com
Bahram Farokhmanesh

Matte- fysik & kemilärare
bahram.farokhmanesh@uciran.com
Mitra Sofi

Persisk lärare
mitra.sofi@uciran.com
Hanna Tazarvi

Svensklärare
hana.tazarvi@uciran.com
Ako Abdollahzade

Musiklärare
ako.abdollahzade@uciran.com


Nyheter

20180604
Sommarlov

Härmed vill vi informera att Utbildningscentret Iran kommer att vara stängd fr.o.m. måndagen den 2 juli t.o.m. tisdagen den 31 juli. Vi öppnar onsdagen den 1 augusti 2018. Vi på Utbildningscentret Iran önskar alla våra kära landsmän och medlemmar en riktig fin sommar.