• Interior Design Studio in Los Angeles Läroböcker
    Denna bok är skriven av Ashkan Avishan och undervisas i skolor i Sverige och andra länder.
  • Interior Design Studio in Los Angeles Musik Kurser
    Daf, Piano, Tonbak, Fiol, Setar och Tar
  • Interior Design Studio in Los Angeles Datakurser
    Windows, Internet, Word, Excel, PowerPoint
    Facebook, E-post
    Photoshop, ...

Personal & Lärare

Personal

Siamak Takbiri

Utbildningsansvarig
siamak.takbiri@uciran.com
Siamak Kianarya

Grafik
siamak.kianarya@uciran.com
Maryam Haghgoo

Administratör
maryam.haghgoo@uciran.com
Alisa Salkic

Lokalvårdare
alisa.salkic@uciran.com


Lärare

Marika Sanborn

Svensklärare
marika.sanborn@uciran.com
Mohammad Bazargan

Svensk- och filosofilärare
mohammad.bazargan@uciran.com
Paria Pirzadeh

Musiklärare
paria.pirzadeh@uciran.com
Khosrow Dashtnavard

Svensk- och datalärare
kh.dasht@uciran.com
Roger Lie

Matte- fysik & kemilärare
roger.li@uciran.com
Mitra Soufi

Persisklärare
mitra.soufi@uciran.com


Ideel lärare och personal

Farhang Tavoly

Samhällskunskaplärare
farhang.tavoly@uciran.com
Bahram Farokhmanesh

Matte- fysik & kemilärare
bahram.farokhmanesh@uciran.com
Farhang Partovi

Schacklärare
farhang.partovi@uciran.com
Helmend Arbabi

Historia lärare
helmend.arbabi@uciran.com
Amir Rezanejad

Engelsklärare
amir.rezanejad@uciran.com


Nyheter

20210201
Årsmöte 2020

Kära vänner!
Lördag den 6 mars klockan 13 hålls Utbildningscentret Irans årsmöte online via Zoom-programmet. För att få länken för att delta i mötet och även för att skicka in era förslag kan ni hänvisa till Khosrow Dashtnavard, medlem i föreningens valberedning., fram till senast den första mars. Glömm inte att betala din medlemsavgift.
UCIs styrelse
Välkomna!